MASAŻ TWARZY

Masaż twarzy staram się dobrać do indywidualnych potrzeb. Celem masażu jest poprawa przepływu limfy, poprawa krążenia, redukcja cieni i obrzęków pod oczami, odprężenie mięśni. Masaż twarzy również pomaga wygładzić zmarszczki, rozświetlić twarz. Podczas każdego masażu stosuje jednocześnie refleksoterapię w okolicach oczu, dla lepszego odprężenia i pozbycia się stresów. W przypadku bólu głowy czy migrenach wykonuje akupresurę punktów umieszczonych na głowie i twarzy (delikatny masaż palcem).

Po masażu twarz jest delikatniejsza, gładsza, pełna witalności i lekka. Masaż twarzy można wykonywać o każdej porze roku, ale zazwyczaj zalecany jest na wiosnę by po zimie poprawić wygląd skóry. Masaż nie tylko odmładza twarz ale wspaniale relaksuje.

Masaż twarzy trwa 30 minut.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu – podobne tak jak wymienione przy masażu klasycznym.

JAPOŃSKI MASAŻ TWARZY

Japoński masaż twarzy jest odmładzający i alternatywą dla botoksu. Mięśnie zwłaszcza z wiekiem mają tendencję do osłabienia i wiotczenia. Tracą jędrność, elastyczność, a tym samym uwypuklają się zmarszczki, linie stają się bardziej wyraziste. Na kondycję twarzy wpływają też warunki atmosferyczne, zanieczyszczenie miejskie czy stres.

Japoński masaż twarzy jest zabiegiem manualnym o dużym działaniu liftingująco – drenującym. Działa odprężająco, relaksująco, niweluje napięcia karku, a przede wszystkim wzmacnia mięśnie i skórę twarzy. Masaż obejmuje również dokładne opracowanie okolice likwidujące obrzęki, sińce pod oczami, zatrzymanie wody.

Dzięki zabiegowi skórze poprawia się koloryt, zmarszczki wygładzają, rysy stają się delikatniejsze. Zwiększa się przepływ krwi, znacznie zmniejsza obrzęki, usuwa nadmiar wody. W sposób naturalny pobudza się produkcję kolagenu i elastyny, co polepsza jędrność i elastyczność skóry. Twarz staje się „lżejsza”, jaśniejsza, rozświetlona a tym samym młodsza.

Efekt utrzymuje się kilka dni po zabiegu. Masaż nie tylko poprawia wygląd, ale zdecydowanie pozwala się całkowicie odprężyć. Niweluje stres i sprawia długotrwałą poprawę nastroju.

Czas trwania masażu 40 min.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu – tak jak wymienione przy masażu klasycznym