ŚWIECOWANIE USZU

Ziołowa świeca ma kształt rurki. Wykonana jest z włókna bawełnianego, wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego, wosku, nasączona olejkami eterycznymi i sproszkowanymi ziołami według indiańskiej tradycji. Metodę tą stosowano w starożytnych Indiach i Chinach. Przy spalaniu świecy wytworzy się podciśnienie w kanale usznym, co doprowadzi do regulacji ciśnienia zatok. Świecowanie uszu zaleca się nie tylko w celach usuwania nadmiaru woskowiny, ale przede wszystkim w przypadkach drażliwości i stresów, szumy w uszach – dzwonienie, zaburzenia ostrości słuchu, energetyczne ożywienie w przypadkach osłabienia słyszalności, regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach, zapaleniu zatok. Zabieg rozładuje stres i wzmoży napięcie mięśniowe, a także ureguluje i usprawni krążenie energii życiowej oraz zrelaksuje i odpręży.

W celach kosmetycznych (usunięcia woskowiny) można stosować zabieg raz co 2-3 miesiące w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zapobiegawczo możemy stosować raz na 4 – 6 tygodni.

W chorobach przewlekłych zaleca się 1 – 2 razy tygodniu (8-10 zabiegów w serii), a kurację można zastosować dwa razy w roku.

W chorobach ostrych stosuje się co drugi dzień (seria lecznicza 9-12 zabiegów), a kurację można powtórzyć dwa – trzy razy w roku.

Czas trwania takiego zabiegu wynosi ok. 30 minut, czas spalania jednej świecy wynosi 12-13 minut.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:
Pęknięcie błony bębenkowej
Ropny wyciek z ucha
Wysoka gorączka
Choroby zakaźne
Wczesne stany urazowe głowy