MASAŻE STÓP - REFLEKSOLOGIA

Refleksologia to skuteczna i bezpieczna metoda polegająca na stymulowaniu punktów i stref odruchowych odpowiadających poszczególnym narządom oraz układom ludzkiego ciała, które umieszczone są na stopie. Poprzez masaż dotrzemy do źródła bólu, poprawimy krążenie i wyeliminujemy toksyny. Refleksoterapią wpłyniemy korzystnie na układ fizyczny, psychiczny i duchowy oraz wspomożemy proces samoleczenia.

Refleksologia może być stosowana w każdym wieku. Przyniesie ulgę w bólach artretycznych i reumatycznych w starszym wieku, a także jest rewelacyjną metodą terapii dla ludzi młodych, którzy próbując sprostać wyzwaniom cierpią stres i depresję. Ponadto pomoże między innymi przy: bólach głowy, bezsenności, zawrotach głowy, zatrzymaniu płynów, bólu gardła i migdałków oraz bolesnym oddawaniu moczu.

Zachęcam do skorzystania z tej metody, a w przypadku jakichkolwiek dolegliwości pokarzę, które strefy należy masować intensywniej by można było wykonywać i kontynuować zabieg w domu dla usprawnienia pracy narządów i uzyskania szybszych efektów leczenia.

STAROCHIŃSKI MASAŻ STÓP - ON ZON SU

Masaż ten znany w Chinach od VI wieku p.n.e. On Zon Su podobnie jak znana nam refleksologia skupia swoją uwagę na stopach. Jest to masaż bardzo płynny, harmonijny o różnych stopniach nacisku.

Na stopach są strefy i punkty, ale dotyczą one całej osoby. Masaż oczyszcza cały organizm, a możemy pomóc w tym procesie pijąc zieloną herbatę. Masaż ten składa się z kilku map, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb osoby masowanej by dobrać odpowiedni rodzaj do dolegliwości i zaburzeń pracy narządów. Możemy niekiedy dla osiągnięcia lepszego rezultatu łączyć ze sobą niektóre mapy. Masażem tym możemy: regulować pracę jelit, wspomagać pracę nerek i innych narządów, redukować i likwidować napięcia na tle stresu, dodać energii w przypadku przemęczenia, poprawić samopoczucie, odblokować zastoje.

On Zon Su jest masażem delikatnym, a jednocześnie niezwykle skutecznym. Wykonuje się go na trzech poziomach nacisku, dostosowując siłę masażu do indywidualnego zapotrzebowania i odbioru pacjenta.

Masaż ten może trwać ok. 45-60 minut a rzadko dłużej w zależności od ilości zastojów i blokad na stopie.

Przeciwwskazania do masażu stóp – rany na stopach, otwarte złamania.